آموزش افزایش سرعت اینترنت ایرانسل، همراه اول، رایتل

آموزش افزایش سرعت اینترنت ایرانسل، همراه اول، رایتل

اینترنت به علت نیاز افراد تمامی حوزه‌های کوچک و بزرگ برای  ارتباط با یکدیگر و و سراسر دنیا و وابستگی اکثر شغل‌ها به آن از مهمترین نیازهای بشر به شمار می‌رود که در صورت قطعی یا ایجاد اختلال در آن بسیاری از شغل‌ها به طور کلی از بین می‌روند. و در بقیه حوزه‌ها با مشکلات فراوانی روبرو خواهند شد. در واقع زندگی امروزه بشر بر روی اینترنت پایدار است کندی سرعتی یا قطعی کامل آثار به جبران ناپذیری بر انسان‌ها تحمیل می‌شود.

عوامل موثر در افت اینترنت و نحوه افزایش سرعت آن

  • اختلال در سیستم ها (سیستم شرکت های اینترنتی و اپراتور _اختلال کلی در سرور ها _ اختلال در سیم های تلفن کاربران – اختلال در گوشی و سیستم )
  • عدم آنتن دهی مناسب
  • تعداد زیاد مصرف کنندگان اینترنت
  • عدم به روز‌رسانی گوشی و سیستم و برنامه‌های آن‌ها
  • عدم پشتیبانی شرکت‌های اپل و سامسونگ از اینترنت 5G در ایران
  • استفاده از گوشی‌های قدیمی
  • اتمام حجم و بسته اینترنتی
  • پر بودن حافظه گوشی و سیستم

 

اختلالات در سیستم ها

عوامل زیادی در افت سرعت اینترنت تاثیر دارند در ابتدا باید عامل اصلی آن را شناسایی کنید و بعد به رفع مشکل بپردازید.

 سیستم شرکت های اینترنتی و اپراتور

گاهی اوقات اختلالات شبکه‌ای و سیستمی شرکت‌های اینترنتی باعث افت سرعت اینترنت می‌شود. در این مواقع می‌توانید با این شرکت‌ها تماس بگیرید و علت کندی سرعت اینترنت را جویا شوید. تا با راهنمایی این افراد مشکل شما حل شود.

اختلال کلی در سرور‌ها

ولی گاهی اختلال در خود شبکه و سرور است و شرکت‌های ارائه دهنده هم نمی‌توانند این مسئله را حل کنند پس باید کمی صبر به خرج دهید تا این مشکلات حل شود

اختلال در سیم های تلفن کاربران

زمانی اختلال در سیم‌کشی های تلفن است باید همه قسمتهای سیم کشی تلفن را چک نمایید. یا وسیله هایی در کنار وای فای قرار دارند اختلالاتی را ایجاد می‌کنند باید همه این وسیله ها را از کنار دستگاه جابجا کنید. بعضی اوقات خطوط تلفن مختل می‌شوند که در عملکرد اینترنت نیز تاثیرگذار است دراین صورت با استفاده از نویزگیر تا حدودی این مسئله برطرف می‌شود. در صورت هر گونه مشکل جدی که توانایی رفع آن را ندارید با مسئول مربوطه تماس حاصل نمایید تا به این مسئله رسیدگی کنند.

اختلال در گوشی و سیستم

یا عملکرد تلفن همراه و دستگاه‌ها تحت تاثیر عوامل مختلفی مثل مشکلات در تنظیمات گوشی، سیمکارت و… مختل می‌شود. که باید چند ترفند ساده را امتحان کنید تا مشکل رفع شود و در صورتی که با هیچ راه حلی درست نشد اختلال در موارد مذکور می‌باشد.

عدم آنتن دهی مناسب

از عوامل دیگری که باعث کندی سرعت اینترنت می‌شود مشکل در آنتن دهی می‌باشد. و گاهاً در جاهایی که آنتن خوبی ندارند با کندی سرعت اینترنت روبرو می‌شوید. در این زمان می‌توانید در نوار بالای گوشی خود میزان آنتن موجود در آن مکان را ببینید در صورتی انتن دهی درستی وجود نداشت مکان خود را عوض کنید تا بهترین حالت آنتن دهی در آن مکان را بیابید.

همچنین دستگاه وای فای خود را در جایی قرار دهید که بیشترین سیگنال و آنتن را دریافت کند و هر چیزی که مانع آنتن دهی به وای فای می‌شود را از آنجا بردارید. همچنین زمانی که وای فای در جایی قرار بگیرد دیوار مانع انتن دهی خوب شود جای ان را عوض کنید و در قسمتی قرار دهید که به دکل‌های اینترنتی دسترسی بهتری پیدا کند.

مثلاً در اتاقی که پنجره ای ندارد و از دکل هایی که اینترنت را به دستگاه می‌رسانند فاصله زیادی دارد و برخی موانع (دیوارهای با قطر زیاد) از این کار جلوگیری می¬کنند بهتر است جایش را تغییر دهید و در جایی که بهترین انتن دهی را دارد نصب کنید.

تعداد زیاد مصرف کنندگان اینترنت

گاهی ممکن است اینترنت شما توسط چندین نفر مصرف شود و در این زمان با کاهش سرعت آن مواجه می‌شوید طبیعتاً اگر یک نفر از اینترنت استفاده کند سرعت بیشتر و کیفیت بهتری را خواهد داشت ولی هر چقدر به تعداد مصرف کننده‌ها اضافه شود.

سرعت و کیفیت اینترنت نیز پایین می‌آید برای این حالت چندین برنامه وجود دارد که بهترین سرور برایتان می‌یابد و شما را به ان سرور متصل می‌کند از ان اپلیکیشن ها استفاده کنید. اما اگر فرد غریبه ای از اینرنت شما استفاده می‌کند باید پسوردی برای اینترنت‌های خود تنظیم کنید تا فقط کسانی بتوانند از آن استفاده کنند که رمز را وارد نمایند. و در صورتی که اینترنت شما رمز دارد ولی باز هم شخص دیگری از آن استفاده می‌کند بهتر است رمز آن را تعویض کنید. و امنیت رمز را بالا ببرید و پسوردهای سخت‌تری را اعمال کنید. همچنین اگر در اوقاتی که تعداد مصرف کنندگان اینترنت کم است از ان استفاده کنید سرعت خوبی را شاهد می‌شوید.

عدم به روز‌رسانی گوشی، سیستم و برنامه‌های آن‌ها

از جمله نکات مهم برای سرعت افزایش اینترنت عدم به روز رسانی برنامه‌های گوشی و سیستم‌هایی است که با آنها کار می‌کنید آپدیت‌های قدیمی‌تر تا حدی می‌توانند به اینترنت پرسرعت دسترسی پیدا کنند اما با به روز رسانی این برنامه‌ها آنها توانایی دستیابی به بهترین و بالاترین سرعت و کیفیت اینترنت را خواهند داشت. همچنین خود سیستم و گوشی را نیز به آخرین نسخه به روزرسانی کنید این از راه حل های بسیار مفیدی است که پهنای باند بهتری را دریافت کنید.

عدم پشتیبانی شرکت‌های اپل و سامسونگ از اینترنت 5G در ایران

برخی شرکت های تولید کننده تلفن همراه اینترنت پرسرعت را در ایران تحریم می‌کنند شرکت‌های سامسونگ و اپل تا اینترنت‌ G4.5 را در ایران پشتیبانی می‌کنند و بالاتر از آن در این نوع گوشی ها کار نمی‌کند و اینترنت‌های با سرعت بیشتر تحریم است.

اما گوشی‌های ساخت چین مثل شیائومی و هواوی نسل جدید اینترنت یعنی 5G را هم پشتیبانی می‌کنند و این شرکت ها ترجیح می‌دهند بهترین سرعت اینترنتی در همه کشورها کار کند و با این کار محبوبیت بیشتری را در این کشورها به دست می‌اورند.

استفاده از گوشی‌های قدیمی

گوشی‌های قدیمی و مدل پایین توانایی دسترسی به سرورهای پرسرعت را ندارند به همین دلیل در هنگام استفاده از اینترنت با افت سرعت مواجه می‌شوید اگر به دنبال اینترنت پرسرعت برای خود هستید بهتر است گوشی خود را تعویض کنید.

اتمام حجم و بسته اینترنتی

در برخی مواقع نیز زمانی که بسته و حجم اینترنت تمام می‌شود سرعت اینترنت نیز کاهش می‌یابد. بعد از اتمام بسته زمانی که دیتا باز باشد. اینترنت به صورت آزاد از شارژ مصرف می‌شود تعرفه اینترنت آزاد با بسته تفاوت بسیاری دارد به همین دلیل وقتی بسته شما تمام شد باید داده خود را ببندید. همچنین قابلیت دیگری که وجود دارد غیر فعال سازی استفاده از نت آزاد است. با شماره‌گیری این کد اعداد در صورتی که داده شما روشن باشد اینترنت مصرف نمی‌شود. و گوشی شما را در حالت آفلاین نشان می‌دهد و هر زمان که نیاز داشتید می‌توانید با شماره گیری کد دوباره مصرف اینترنت آزاد را فعال کنید

پر بودن حافظه گوشی و سیستم

در گوشی‌ها معمولاً برنامه‌های که نصب می‌شوند بیشتر به صورت آنلاین کار می‌کنند و به اینترنت نیاز دارند اما در اکثر مواقع برنامه‌هایی که به ندرت استفاده می‌شود همچنان اینترنت را مصرف می‌کنند و این به کاهش سرعت آن می‌انجامد لازم است که برنامه‌هایی را که از آنها کمتر استفاده می‌کنید. از قسمت تنظیمات برنامه گزینه مصرف اینترنت آن را غیر فعال کنید همچنین اپ‌هایی که با آن کار نمی‌کنید را ببندید و یا به طور کلی انها را از گوشی خود پاک کنید. تا حافظه شما خالی شود و گوشی عملکرد بهتری داشته باشد.

 

 آموزش افزایش سرعت اینترنت ایرانسل، همراه اول و رایتل

هنگام ریستارت گوشی باعث آپدیت اطلاعات و عملکرد آن می‌شود. و سرعت کار آن نیز بالا می‌رود این اطلاعات گوشی را بازنشانی می‌کند. و بسیاری از مشکلات سیستمی و نرم‌افزاری از جمله سرعت اینترنت هم حل می‌شود. پس اولین کاری که برای افزایش سرعت می‌توانید انجام دهید خاموش روشن کردن گوشی است.

هر یکی از سازنده گوشی‌های همراه یک مرورگر را مخصوص گوشی‌های خود پشتیبانی می‌کنند. به همین ترتیب بعضی مرورگرها در برخی گوشی‌ها با سرعت بهتر و بیشتر کار می‌کنند. که این در افزایش سرعت اینترنت نیز تاثیر دارد یعنی شرکت های سازنده این گوشی ها را طوری تنظیم می‌کنند.

که فقط یک مرورگر خاص و مورد نظرشان سرعت و وضعیت ایده الی را به کاربر ارائه دهد. و به همین دلیل همه انها این مرورگر را ترجیح دهند. در گوشی‌های IOS مرورگر سافاری و اپرا بهتر کار می‌کند و اکثر کاربران از ان استفاده می‌کنند چون علاوه بر قابلیت شخصی سازی سرعت بهتری هم دارد.

و در گوشی‌های اندرویدی مرورگر کروم بهترین عملکرد و سرعت پردازش اطلاعات بیشتری دارد پس متناسب با نوع گوشی و شرکت سازنده ان از مرورگر متناسبی استفاده کنید.

از دیگر عواملی که در افت سرعت اینترنت تاثیر دارد فعال سازی حالتی در گوشی است که مصرف داده شما را کنترل می‌کند و کمترین میزان اینترنت را مصرف می‌کند که این به کاهش سرعت ان می‌انجامد برای اینکه سرعت ان افزایش یاید باید این گزینه را در گوشی خود غیر فعال کنید.

ارتقا سیمکارت اپراتور همراه اول به یوسیم که اینترت های پرسرعت و نسل جدید G 4.5 را فراهم می‌کنند.

آموزش افزایش سرعت اینترنت موبایل

اینترنت‌های گوشی همراه و سیم کارت سرعت بیشتری از وای فای دستگاه‌های خانگی دارند چون تعداد مصرف کنندگان این نوع اینترنت‌ها نسبت به اینترنت خانگی کمتر است. ولی بعضی وقت‌ها اینترنت‌های سیم کارت دچار افت سرعت می‌شود با تغییرات درا تنظیمات گوشی و تنظیمات شبکه سیمکارت می‌توانید سرعت آن را افزایش دهید.

APN و DNS در تنظیمات سیمکارت گوشی که به صورت پیش فرض در همه گوشی ها تنظیم است. با تغییر نام این APN و DNS و جایگذاری اپراتور مورد نظر (رایتل ایرانسل همراه اول) سرعت اینترنت افزایش می‌یابد. انجام یک سری تغییرات در تنظیمات گوشی‌ها باعث افزایش سرعت اینترنت می‌شود.

تنظیمات گوشی‌های آیفون با سایر گوشی‌ها اندروید متفاوت است و این به خاطر سیستم عامل آن می‌باشد. با تغییر در تنظیمات سیم کارت و اینترنت تلفن همراه سرعت آن بالاتر می‌رود در گوشی‌های اندرویدی تنظیمات تقریبا مشابه هستند.

بعضی اوقات سیمکارت کار نمی‌کند یا سرعت اینترنت مصرفی ان خیلی کم است. برای حل این مشکل در صورتی که تلفن همراه شما دو سیمکارته است. می‌توانید جاهای سیم کارت‌ها با هم عوض کنید و اگر فقط یک سیمکارت دارد ان را از گوشی خارج کنید. بعد از چند ثانیه دوباره در جای خود قرار دهید گاهی این کار سرعت اینترنت را افزایش می‌دهد و یا حالت پرواز گوشی خود را فعال کنید. بعد از یک دقیقه دوباره آن را غیرفعال کنید داده خود را روش نمایید با انجام این کار در برخی مواقع سرعت اینترنت بهتر می‌شود.

نوشتهٔ پیشین
آموزش حفر چاه آب
نوشتهٔ بعدی
نحوه نگهداری چرم

محصولات پیشنهادی

کفش ایمنی مدل بافتی
حراج!

کفش ایمنی مدل بافتی

Original price was: ۴۶۰,۰۰۰ تومان.Current price is: ۴۴۰,۰۰۰ تومان.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.