آموزش ساخت دسته تی فلزی

آموزش ساخت دسته تی فلزی
دسترسی به مواد اولیه برای تولید دسته‌های فلزی مراحل خاص خود را دارد. که اگر به صورت اصولی صورت گیرد کیفیت محصولاتی که تولید می‌شود در حد استاندارد خواهد بود.

آموزش مرحله به مرحله ساخت دسته تی فلزی

 • کشف و استخراج مواد اولیه

در ابتدا افراد متخصص و ماهر که در زمینه آهن معادن و موضوعات مربوط به آن فعالیت دارند تمامی مناطق در نقاط مختلف را برای دستیابی به آن بررسی می‌کنند. یا با آزمایشات میدانی و استفاده از تجهیزات گوناگون و پیشرفته به این معادن دست می‌یابند.

آهن به صورت خام و اولیه به شکل سنگ یافت می‌شود که طی فرایندهایی به ابزار و وسایل‌های گوناگونی تبدیل خواهد شد. بعد از اینکه از وجود این منابع در آن منطقه مطمئن شدند کارگران و نیروهای مورد نیاز به این منطقه اعزام می‌شوند.

و با کمک و راهنمایی افراد متخصص و با تجهیزات مناسب این سنگ‌ها را استخراج می‌کنند که این فرایند ممکن است حتی ماه‌ها طول بکشد به این صورت که مواد منفجره را در زمینی که آنجا آهن وجود دارد کار می‌گذراند بعد به اندازه ای که انفجار و موج آن با افراد برخورد نکند از منطقه دور می‌شوند و آن قسمت را منفجر می‌کنند در این مرحله خاک و سنگ های اضافه و… را با جرثقیل به کناره ها انتقال می‌دهند تا به سنگ آهن دست یابند. در ادامه آموزش ساخت دسته تی فلزی را بصورت کامل بررسی می‌کنیم.

 • انتقال آهن به کارخانه

بعد از اینکه تمامی این مراحل طی شد سنگ‌ها را به قطعات کوچک‌تری تقسیم می‌کنند تا حمل آن راحت باشد.

سنگ‌های کوچک را با ماشین آلات مخصوص به کامیون‌های بزرگ حمل و انتقال بارگیری می‌کنند.

مقصد این ماشین‌ها کارخانه‌های ذوب و استخراج آهن است تا آنها را از حالت اولیه خود درآورند و به محصولات گوناگونی تبدیل کنند.

 • ذوب آهن (آموزش ساخت دسته تی فلزی )

در ابتدا سنگ ها را با آب شست و شو می‌دهند تا خاک های آن جدا شود بعد آنها را به قطعات خیلی کوچکی تقسیم می‌کنند و در دستگاهی که در آن یک آهن عظیم وجود دارد که سنگ ها را خرد کند به پودرو شن تبدیل می‌شود. بعد این سنگ ها در صفحه ریلی حرکت می‌کنند و تحت حرارت بسیار زیادی قرار می‌گیرند که ناخالصی های آن از بین می‌رود و بعد موادی مثل آهک را به آن اضافه می‌کنند.

که ذوب آن بهتر صورت گیرد و مواد دیگر موجود در این سنگ دچار تغییرات بسیاری می‌شود بعد این خرده سنگ ها از بخار شدید عبور می‌کنند.

ذوب این سنگ‌ها با دما و حرارت بسیار زیادی صورت می‌گیرد در حدی که می‌تواند شی جامد را به حالت مایع درآورد که آهن حالت شکننده ای پیدا می‌کند این آهن های خامی را که ذوب می‌کنند. به شکل‌های متفاوتی قالب گیری می‌شود.

 • تولید ورق فولادی

یکی از مهمترین مراحل آموزش ساخت دسته تی فلزی تبدیل ورق فولادی است. از فرآوری‌های آهنی می‌توانیم به تولید پروفیل و ورقه‌های فولادی اشاره کنیم. این ورقه‌ها متناسب با کاربردی که دارند و موقعیتی که در آن به کار می‌روند می‌توانند در اندازه‌های متفاوتی تولید شوند برای اینکه ورقه‌های فولادی را صاف کنند و به این شکل درآورند از غلطک استفاده می‌کنند.

به این صورت که آهن مایع را در دستگاه مورد نظر می‌ریزد و اندازه و میزان فشاری که این غلطک باید وارد کند را تنظیم می‌کنند و این شی سنگین حرکت رفت و برگشتی انجام می‌دهد و آن را به ضخامت دلخواه و صاف و یکدست در می‌آورد.

و یا آهن را از بین دو غلتک که فشار زیادی بر آن وارد می‌کند چندین بار رد می‌کنند تا به ضخامتی که می‌خواهند دست یابند. در ادامه همه ورقه ها پوسته زدایی می‌شوند بعد از اینکه اهن به ورق تبدیل شد.

روی صفحه ریلی حرکت می‌کنند و در نورد سرد توسط دستگاه خنک کننده دمای آن کاهش می یابد. و بعد آن ورقه ها را به حالت لوله ای و کلافی در می‌آورند و به این شکل بسته بندی می‌شود.

 • مراحل تبدیل ورق به دسته ( آموزش ساخت دسته تی فلزی )

  • نمونه‌ای از وسایلی که با این ورقه‌های آهنی درست می‌شود دسته برای ابزاری مانند طی و جارو می‌باشد.
  • کلاف های فولادی به کارخانه تولید دسته منتقل می‌شود در این کارخانه ورق‌ها را به اندازه طول دسته برش می‌دهند.
  • بعد دوباره همه این ورق ها به اندازه قطر دسته‌ی مورد نظر برش می‌خورند و با دستگاه‌های مخصوص خم و به حالت استوانه‌ای در می‌آیند دو طرف این ورقه‌ها به هم جوش می‌خورند.
  • تا باز نشود برای تکمیل این مرحله جزئیاتی مثل آویز و رزوه که جنس‌های متفاوتی دارد به آن اضافه می‌شود.
 • بسته بندی

آخرین مرحله از تولید به ساخت دسته‌های فلزی بسته‌ بندی آن است که آنها را در بسته‌های ۳۰ و۶۰ تایی قرار می‌دهند. و این اختلاف تعداد به خاطر وزن دسته‌ها می‌باشد. دسته‌های سبک را در بسته‌های ۶۰ تایی و دسته‌هایی که سنگین را در بسته‌های ۳۰ تایی قرار می‌دهند.

به این صورت که پلاستیک یا همان نایلون را به دور دسته ها می‌پیچند و به مخزن مخصوص انتقال می‌دهند. در این مخزن با گرمای مشخصی بالا و پایین نایلون ها به هم می‌چسباند و بسته بندی توسط ریل به بیرون از مخزن منتقل می‌شود.

این دسته‌های فلزی وزن متفاوتی دارند. که سبکی و سنگینی آنها ناشی از ضخامت ورقی است که در آن به کار می‌برند. از ورقه‌هایی که نازک هستند در ساخت دسته‌های با وزن کم استفاده می‌شوند و بالعکس. اگر ضخامت ورق زیاد باشد دسته‌ها نیز وزن بیشتری خواهند داشت.

نوشتهٔ پیشین
کاربرد اسید در صنایع مختلف
نوشتهٔ بعدی
روش پاک کردن انواع لکه از روی مبل

محصولات پیشنهادی

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

شانزده + دو =