چوب جنگلی توسکا در برابر رطوبت بسیار مقاوم است.

چوب و استفاده های آن به عنوان متریال در دسترس بشر در طول تاریخ مد نظر می باشد. سالهاست که توسکا نیز به عنوان یکی از پرکاربردترین این چوب‌ها مورد مطالعه قرار می‌گیرد.

منطقه رویش

چوب جنگلی توسکا در مناطق رطوبت زا می روید. و از اینرو با شرایط آب و هوایی رطوبتی کاملاً سازگاری دارد. این گونه ی گیاهی در برابر شرایط محیطی نم دار مقاومت پایداری از خود نشان می دهد. گونه های توسکا در جنگلهای شمالی کشور می رویند و در ساخت و ساز این منطقه نیز تاثیر بسزایی دارند.

چوب توسکا قرمز

رنگ توسکای زنده به رنگ کرمی باشد. ولی بعد از برش و قطع درخت به رنگ قرمز متمایل می‌شود. هر چه سن این درخت بالاتر می‌رود رنگ آن نیز تیره تر می شود.

کاربرد الوار توسکا در صنایع مختلف

از آنجایی که این گونه ی گیاهی به دو شکل متفاوت گره دار و بدون گره در طبیعت  یافت می‌شود. در نتیجه در صنایع و لوازم مختلفی می توان از آن استفاده کرد. هر کدام از این دو نوع کاربرد متفاوتی دارند. چون طبیعی است که نوع گره دار چوب جنگلی توسکا آن برای صنایعی است که نیازمند مقاومت چندانی نمی باشند. گفتنی است که  نوع گره دار چوب ضعیف‌تر از نوع بدون گره است.

درخت دوستدار محیط زیست

هر درختی دی اکسید کربن موجود در هوا را به اکسیژن تبدیل می کند. پس عامل موثری در عمر کره زمین محسوب می شود.

 حال توسکا علاوه بر دی اکسید کربن،  نیتروژن موجود در هوا را نیز رفع می سازد.

بنابراین مانند بسیاری از درختان دیگر جزو موجودات دوستدار محیط زیست به شمار می‌آید.

 مقاومت چوب جنگلی توسکا

مقاومت بالای چوب جنگلی توسکا در برابر آب و رطوبت، آن را به متریالی ثابت در مناطق مرطوب تبدیل کرده است. همینطور به دلیل جنس منعطف، پرداخت پذیر، با کیفیت و شکاف برداری درست، از این نوع درخت در صنایع مختلف مسکونی و تجاری استفاده می شود. ساخت کابینت ها و روکش های چوبی با توجه به بافت و  نرمی آن بسیار رواج دارد. قرنیز و درب و پنجره چوبی و کفپوش های مسکونی، تجاری و یا حتی چوب کلاف مبلمان را نیز میتوان از این تخته تهیه کرد.

چوب توسکا را به صورت کیلویی، متر مکعب و سانتی متر می توانید خرید کنید. البته نباید فراموش کرد که نه تنها ابعاد، بلکه درجه کیفیت نیز در تعیین قیمت برای توسکا حایز اهمیت و ارزش است.

کیفیت در بافت و ساخت این متریال آن را به یک متریال ایده آل برای استفاده در تمامی زمینه های دکوراسیون خانه و محل کار تبدیل می‌کند. یک متریال همه فن حریف برای کارگاه های چوب و افرادی که مهارتشان در زمینه چوب می باشد. معرق کارها، منبت کارها به دلیل جنس و کیفیت و انعطاف‌پذیری آن از ورقه‌های نازک چوب جنگلی توسکا برای هنرنمایی خود در صنایع دستی بهره می‌برند.

 نوع بدون گره آن در کارگاه های کنسول سازی، سرویس های خواب، سرویس های غذاخوری و کابینت سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

 درمان روماتسیم توسط چوب جنگلی توسکا

از آنجایی که رشد توسکا در محیط های مرطوب است. لذا جوشانده پوست و برگ‌های آن درمانی جدی برای بیماری های لثه و دندان به شمار می‌رود.

روماتیسم جزو بیماری هایی است که به دما و شرایط رطوبتی بسیار حساس است. محیط نم دار باعث بروز و شدت آن می شود. جوشانده ی توسکا مسکن قوی برای تسکین درد عصبی ناشی از عارضه روماتیسمی نیز می باشد. اگر در کل بخواهید درد و بیماریهای گلو، دهان، لثه، تب و … را تحت کنترل خود در آورید؛ جوشانده پوست و برگ توسکا درمان طبیعی برای این نوع امراض است.

نوشتهٔ پیشین
تکامل تیشرت کار از ساده تا برنده شده
نوشتهٔ بعدی
تاریخچه پرچم عاشورا و معنای آن در فرهنگ اسلامی

محصولات پیشنهادی

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.