کاربرد بیل باغبانی و بهترین ابزار برای کاشت نهال

کاربرد بیل باغبانی.

از کاشت درخت علاوه بر نیاز برای کشاورزی بعنوان  یک نوع سرگرمی دلچسب همگانی نیز می توانیم نام ببریم. به جهت اهمیت کاشت درخت، یک روز را در تقویم سالانه به همین نام اختصاص داده اند. در روز 15ام اسفند که به روز درخت و درختکاری موسوم است؛ بسیاری از مردم برای شرکت در این مراسم با همکاری سازمان ها و ارگان های مربوطه به کاشت نهال اهتمام می ورزند.

علاوه بر اجر معنوی آن در فعالیت اجتماعی و همگانی شریک می شوند. که هم برای کسی که می کارد، هم برای جامعه و در نهایت برای محیط زیست، مفید است. این عمل  بعنوان یک فعالیت مشترک دسته جمعی و حتی  گونه ای از ورزش دسته جمعی می‌تواند باشد. توجه داشته باشیم که هر چه ، درختان بیشتری بکاریم، طبعا از جهات مختلف بهتر خواهد بود!

برای اینکار باید به این فکر کرد که چه ابزاری برای کاشت درخت نیاز است؟

یکی از کاربرد بیل باغبانی، کاشت نهال است. چرا که استفاده از آن راحت و کار با آن بدرستی انجام می‌شود. اگر چند طرح متفاوت از بیل های فلزی با سازنده گان و برندهای مختلف را امتحان کنید؛ خواهید دید که تفاوتی در  نوع فولاد و اندازه‌ها وجود دارد.

عمل کاشت نهال، نوعی احیای زندگی برای زمین است. برای نیل به این مقصود از ابزارهایی استفاده کنید که برای این فرآیند طراحی و ساخته شده اند. و انجام این عمل را علاوه بر سهولت، لذت بخش می کنند.

انواع کاربرد بیل باغبانی

از بیل‌ها برای حفر چاله، کاشت و جابجایی خاک در اطراف درخت استفاده می‌شود. حتی برای درختان بزرگتر هم  استفاده از بیل مناسب تر است. زیرا ابزارهای تیزتر دیگر، برای نگهداری ریشه بدون آسیب، شکاف ایجاد نمی کنند. در مقابل، برای کاربری های دیگر مثل انجام امورات کشاورزی، ساختمانی و … نیز این محصول مورد استفاده است. .

 ST37 یا  ST52

بیل های تولیدی در ایران معمولا از دو نوع ورق فولادی درست می شوند:

  • فولاد ST37
  •  ST52

فولاد ST37:

اکثر بیل های تولیدی از این نوع ورق ساخته می شوند. چون هم قیمت پایین دارند و هم تهیه آن راحت‌تر است. ضمنا ST37 شکل پذیری راحت‌تری در زیر دستگاه پرس دارد.

فولاد  ST52:

این ورق نسبت به ST37  دارای مقاومت کششی و فشاری بالایی است. و نیروی بیشتری را برای گرفتن شکل قالب توسط دستگاه پرس لازم دارد.

به همین خاطر تولید کنندگان کمتری نسبت به استفاده از ورق  ST52 تمایل نشان می‌دهد. همچنین قیمت این ورق نسبت به فولاد ST37 بالاتر است. در عوض کیفیت محصول بدست آمده نیز بهتر و بالاتر هست. در بازار از این ورق با نام ورق کره نیز نام برده می شود. و یکی از انواع بیل باغبانی پر طرفدار می‌باشد.

بیل باغبانی یا بیل درخت‌کاری

دانستیم که کاربرد بیل باغبانی ابزاری برای کاشت نهال است. خرید راحت و بی دغدغه این کالا را می‌توانید بصورت آنلاین انجام دهید. تامین کنندگان ابزارهای تخصصی از قابل اعتماد ترین فروشگاه‌های فروش این ابزار هستند.

که قیمت و کیفیت محصولات فروششان بعلت مقایسه ی سریع و در دسترس سایت‌ها، با سایر رقبا بسیار معقول است.

محدوده ی قیمت خرید بیل‌های باغبانی از کمترین به  بیشترین قیمت بسته به کاربرد بیل باغبانی، جنس، مدل، وزن و اندازه فرق می‌کند. ثقال مارکت از جمله تامین کنندگان این رده‌ی صنفی می‌باشد. که یک تامین کننده قابل اعتماد و گزینه خوب برای بررسی قیمت و کیفیت با سایرین است.

یک بار خرید کنید و خوب بخرید!

مواد و کیفیت ساخت برندها برای بیل مهم است. سعی کنید هرجا بودجه اجازه می‌دهد یک بار خرید کنید و جنس خوب بخرید! طبیعی ست برخی ابزارهای ارزان‌تر که از قطعات بی کیفیت‌تر درست می‌شوند.

در بازه‌ی زمانی طولانی‌تر مقاومت نکنند. در این بین گفتنی ست، بیل فولادی با دسته چوبی از راش بهترین انتخاب است. یک سوکت برای میخ  دارد که استحکام بیشتری را ارائه می دهد. و مانع از دررفتگی سریع بیل می شود.

استفاده از چه نوع دسته ابزاری مناسب کاشت نهال است؟

یکی دیگر از جزئیاتی که اغلب نادیده گرفته و فقط به کاربرد بیل باغبانی توجه می‌شود، طول دسته است. که برای کسانی که کمی بلندتر هستند یا کمردرد دارند، در انجام عمل کاشت می‌تواند تفاوت زیادی داشته باشد! یک دسته ابزار بلند خوب،  فشار را از روی ماهیچه‌های حساس پشت کم می‌کند. و همچنین اهرم خوبی ست که می‌تواند هنگام کاشت در انواع خاک‌های سنگین به روند کاشت کمک کند.

در نهایت، گزینه های فایبرگلاس، فلزی و چوبی وجود دارد. گزینه فلزی مقاوم ولی سنگین است همچنین قیمت بالاتری دارد.  نوع فایبرگلاس با اینکه سبک است ولی قیمت بالا و خرد شدن زودتر باعث شده است تا خواهان کمتری داشته باشد.

نوع چوبی سبک، ارزانتر و در دسترس‌تر است. بدین منظور مصرف کنندگان بیل، معمولا ترجیح میدهند آن را بادسته ی چوبی استفاده کنند.

در استفاده از بیل مواردی وجود دارد که برای یک کشاورز حایز اهمیت است. من جمله:

اندازه گیری:

هنگام کاشت درختان و درختچه ها، عموماً انتظار میرود بالای پایه گیاه همسطح یا کمی بالاتر از سطح زمین باشد. بیل به اندازه‌گیری این عمق کاشت کمک می‌کند. می‌توانید به سرعت آن را با عمق ظرف گیاه مقایسه کنید تا اطمینان حاصل کنید که عمق ایجاد شده درست است.

کاربرد بیل باغبانی در برش:

ریشه هایی که نیاز به بریدن دارند یا گیاهان چند ساله‌ای که نیاز به تقسیم دارند. با بیل باغبانی با روش‌های جدید کاشت می‌شوند.

به هنگام کاشت می‌توانید کمی از وزنتان را به پشت بیل اضافه کنید و در ریشه ی یک گیاه چند ساله فشار دهید. از طرف دیگر، می‌توانید به آرامی به بالای تیغه بیل بپرید. بدینوسیله نیروی رو به پایین قابل توجهی ایجاد می کنید که خاک را کنار میزند و جا را برای کاشت نهال در خاک باز می کند. فقط مراقب باشید! این تکنیک در صورت عدم اجرای صحیح می تواند باعث آسیب به نهال شود.

خرد می کند:

اگر لازم است مواد آلی را خرد کنید تا سریع‌تر تجزیه شود، بهتر است بدانید بیل ابزاری عالی برای قطعه قطعه کردن مواد آلی در باغ است.

هنگام خرید بیل باغچه به چه نکاتی توجه کنیم:

وزن و دوام دو معیار مهمی هستند که باید برای خرید بیل باغچه ای مناسب در نظر بگیرید. بیل های تمام فلزی یا فلزی تقویت شده سنگین هستند. وزن اضافی حتی می تواند به حفاری و خرد کردن مواد آلی کمک کند. در کل بیل باغبانی  ابزار مفیدی است برای برداشتن چمن، لبه زدن و انجام هر کاری که به دقت نیاز دارد.

کاربرد بیل باغبانی به طور خلاصه:

هیچ ابزار باغبانی دیگری نمی‌تواند همه این کارها را انجام دهد. بیل از جمله ابزارهای  باغبانی است که باید هر کشاورزی داشته باشد. برای حفاری در خاک‌های فشرده و صخره‌ای بهترین نیست. اما تطبیق پذیری شدید آن در باغبانی ، کمبودهای آن را جبران می‌کند.

بیل سنتی یکی از انواع قدیمی بیل باغبانی محسوب می شود که دارای دسته ای از چوب است. این چوب معمولا از جنس چوب راش یا روسی می باشد. که با توجه به نوع استفاده ی مصرف کننده انتخاب می‌شود. دسته‌ها‌ی بیل سنتی در سایز 140 و 150و 170 ساتی متر در بازار موجود می‌باشد.

اگر مشکل کمردرد دارید، بهتر است دسته‌های  بلند را انتخاب کنید. در غیر این صورت، یک بیلچه فلزی زیبا هم با دسته کوتاه کارتان را راه میندازد. اگر در مورد باغبانی جدی هستید، پس این ابزاری است که باید تهیه کنید.

نوشتهٔ پیشین
اهمیت پاوربانک
نوشتهٔ بعدی
کاربرد دستکش ضد برش و انواع آن

محصولات پیشنهادی

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.