کاربرد دستکش ضد برش و انواع آن

کاربرد دستکش ضد برش به کشاغل زیادی ختم می شود که در ادامه انها را با هم بررسی خواهیم کرد.

در کشوری مانند فرانسه، تقریباً  ¼ از کل حوادث ناشی از کار، حوادث آسیب دیدگی دست است. و جزو تصادفات کوچک روزمره بشمار می آید. بریدگی های جدی تر ممکن است هفته ها یا حتی ماه ها طول بکشد تا بهبود یابند. باید بدانیم صدمات برشی برای دست در برابر خطرات ممکن است منجر به ناتوانی دست شود.

برای جلوگیری از خطر بریدگی دست، مهم است که تجهیزات حفاظتی مناسب را انتخاب کنید. در اینجا کاربرد دستکش ضد برش و انواع آن و استاندارد های لازم را بررسی می کنیم…

چگونه می توانیم از بریدگی روی دست جلوگیری کنیم؟

بریدگی دست عموماً در اثر استفاده از انواع ابزارهای نوک تیز (برش، قیچی، جت های پرفشار، اره، ماشین های برش و غیره) یا دست زدن به مواد تیز مانند شیشه یا فولاد ایجاد می شود. در برخی موارد دیگر، بریدگی ممکن است در نتیجه پارگی یا خرد شدن باشد.

 مثلا در دستکش های ضد برش قصابی یا دستکش ضد برش فلزی  به هنگام خرد کردن استخوان ها به استفاده از این محافظ بسیار تاکید می شود. اما کدام کارفرمایان مشاغل  باید به فکر تهیه ی این نوع لوازم و تجهیزات حفاظتی و ایمنی با  باشند. باید بررسی کنیم:

خطر بریدگی دست به بسیاری از مشاغل مربوط می شود:
  • مشاغل ساختمانی: کارگرانی که برای ساختن سقف فعالیت دارند، عموم کارگران
  • محوطه سازی و کشاورزی: هرس، کشاورز، هیزم شکن.
  • مشاغل صنعتی: کارگر فولاد، اپراتور تولید؛
  • سایر مشاغل: آتش نشانان، راننده گان  کامیون، کارگر تعمیر و نگهداری.

خطر بریدگی عمدتاً در حین کار تعمیر، نگهداری و سرویس ماشین آلات رخ می‌دهد. تمام آسیب های وارده به دست باید در اسرع وقت درمان شوند خواه یک بریدگی کوچک باشد. خواه یک بریدگی عمیق یا حتی قطع عضو.

در نمونه های استفاده از دستکش های ایمنی مانند: دستکش ضد برش استادکار یا برند دستکش ضد برش گیلان و… در حین فعالیت بارها با این موارد روبرو شده ایم.

کاربرد دستکش ضد برش چیست؟ و چه استانداردی بر حفاظت از بریدگی حاکم است؟

در کشورفرانسه و سایر کشورهای اروپایی، استاندارد EN 388 بر خطرات مکانیکی مانند ساییدگی، پارگی و البته بریدگی نظارت دارد.

چند سالی است که ارزیابی مقاومت مواد و من جمله دستکش با طراحی تست EN 388  و تست برش ISO 13997 برای نمایش سطح مقاومت برش بکار می رود.

در ثقال مارکت با ارائه دستکش های ضد برش با شاخص بیشتر از 22 نیوتن در تست ISO 13997 (حروف E و F) در برابر خطرات بریدگی های زیاد، محافظت می کنیم. اما این مقاومت چگونه در روستینگ رخ می دهد:

به سال 2022، محدوده مقاومت در برش ثقال مارکت شامل بیش از 40 مدل است که بالاترین سطح حفاظت از برش (F) را در تست ISO 13997 به دست آورده اند. علاوه بر حفاظت عالی و ایمنی مطلوب، مهارت ، چسبندگی بهینه و طراحی برای استفاده های بسیار خاص را مشاهده می کنیم.

محدوده BLACKTACTIL

دستکش های BLACKTACTIL اولین دستکش هایی هستند که سطح F را با حداکثر مقاومت برش، برای دستکش های ضد برش ها به دست آورده اند. به دلیل راحتی و تاثیر اثر آنها روی پوست، با متربال  توری ساخته می شوند. فن آوری مورد استفاده در ساخت این محصول، ارگونومیک است.

دستکش DURANIT-ULTRA بخشی از مجموعه نوآورانه DURA3 است.

این دستکش از یک توری تکنولوژیکی فوق العاده قوی ساخته شده است که حداکثر مقاومت برش (سطح برش F)، آزادی حرکت بدون دردسر و اثر پوستی باورنکردنی را تضمین می کند.

STOP-OIL-CUT، برای دست زدن به قطعات بسیار تیز (سطح برش F) در محیط های روغنی و مرطوب ( تعمیر و نگهداری صنعتی، بهداشت و غیره) ایده آل است. دستکش STOP-OIL-CUT به لطف مش فنی و پوشش نیتریل، محافظت بی نظیری را برای پوشنده خود ارائه می دهد.

 انواع  دستکش های مقاوم در برابر برش وئ کاربرد آنها

بیش از یک سوم آسیب های دست در محل کار شامل بریدگی است. صدمات دستی اولین آسیب قابل پیشگیری در محل کار هستند.

اغلب صدمات دست به این دلیل اتفاق می‌افتد که کارگران از محافظ دست اشتباه استفاده می‌کنند. یا بدتر از آن، بدون محافظ دست کار می کنند! مدل های زیاد دستکش ایمنی در بازار ، انتخاب محافظ مناسب برای دست را دشوار می کند.

چگونه بدانیم که چه دستکش‌هایی سطح مقاومت برش مورد نیاز کارگران را بدون ممانعت از کار و راحتی آنها تامین می کنند؟

دو نیروی اصلی باعث بریدگی یا پارگی می شود:

فشار (نیروی رو به پایین) یکی از کاربرد های دستکش ضد برش

این نیروی رو به پایین باعث ایجاد کشش در ماده می شود که منجر به پارگی آن می شود.

کشش (نیروی اصطکاک)

این نیرو در اثر حرکت برش تیغه بر روی یک ماده ایجاد می شود. تیغه در عرض حرکت می کند واصطکاک ایجاد شده توسط آن، الیاف مواد را می برد. لذا با بررسی این موارد و جزییاتی از دستکش های ضد برش در انواع خارجی و برندهای استادکار و گیلان وطنی، به لزوم هر چه بیشتر حفاظت و ایمنی کارگران پی میبریم.

منابع:

نوشتهٔ پیشین
کاربرد بیل باغبانی و بهترین ابزار برای کاشت نهال
نوشتهٔ بعدی
هوشمند سازی خانه ها با دوربین های پیشرفته

محصولات پیشنهادی

بیل پارویی
حراج!

بیل پارویی

Original price was: ۱۲۵,۰۰۰ تومان.Current price is: ۱۱۰,۰۰۰ تومان.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.