بهترین چوب برای مبل کدام چوب است؟؟

چوب راش در صدر بهترین چوب ها برای تولید انواع مبلمان قرار دارد. کیفیت بالای این چوب باعث شده 99 درصد مبل سازان از چوب راش استفاده نمایند. چوب گردو نیز برای مبل سازی استفاده می شود. اما معایب زیادی دارد به همین دلیل بهترین نوع چوب، چوب راش می باشد.

تقریبا هر دو چوب مقاومت یکسانی دارند. ولی چوب گردو به خاطر چکش پذیری کمتر و گره های بزرگتر خاصیت شکنندگی بالایی دارد. ولی در عوض نقش و نگار بسیار زیبایی دارد به همین دلیل از این چوب بیشتر برای ساخت انواع میز استفاده می گردد.

گرید بهترین چوب برای مبل

چوب راش در کنار مقاومت خیلی بالا به گرید های متفاوتی تقسیم می‌شوند. گرید A آن بهترین نوع این چوب است. گرید A بدون گره، گرید AB گره کمتر،گرید ABC گره بیشتری دارد. ABC به دلیل گره‌های خیلی زیاد قیمت پایین تری دارد. به همین دلیل احتمال شکستن گرید ABC بالاست.

پس حتما هنگام خرید مبل نوع چوب بکار رفته و گرید آن را جویا شوید. مبل‌هایی که توسط این چوب تولید می‌شود عمر خیلی بالا و وزن خیلی سنگینی دارد. بعضی از مبل های ارزان قیمت از چوب های توسکا و… استفاده می‌شود که بسیار سبک می‌باشند و عمر خیلی کمی نیز دارند.

رطوبت چوب

یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب چوب رطوبت آن است. هر چقدر چوب رطوبت کمتری داشته باشد میزان خم شدن آن کمتر است.

ممکن است شما مبلی را خریداری نمایید. که رطوبت خیلی بالایی دارد و چون با چرم و پارچه پوشانده شده است در همان ابتدا دچار خمیدگی نشود ولی پس از گذشتن چندین ماه به مرور چوب رطوبت خود را از دست می دهد و مبل شما کم کم خم شده و به اصطلاح لق می زند.

بهترین چوب برای مبل راش با گرید A و با رطوبت 12 درصد است.

البته بعضی از تولید کنندگان مبل قبل از پوشاندن چوب با پارچه برای حفظ رطوبت چوب آن را به روغن های مخصوص آغشته می‌نمایند که در اینصورت رطوبت آن به طور کامل حفظ می‌گردد.

پس هنگام خرید مبل میزان رطوبت چوب را نیز از فروشنده جویا شوید. در نظر داشته باشید که هر چقد رطوبت چوب کمتر باشد احتمال شکستن آن بالاست. پس بهترین راه حفظ رطوبت 12 درصدی چوب با روغن های مخصوص یا رنگ های مخصوص چوب می باشد.

وارد کننده و تولید کننده چوب راش

ثقال مارکت به عنوان تولید کننده در کشور ترکیه و بزرگترین وارد کننده چوب در ایران می باشد که چوب راش با گرید های مختلف به صورت بخار پز و هوا پز را با ابعاد دلخواه شما برش داده و در اسرع وقت تحویل می دهد.

نوشتهٔ پیشین
بهترین دستکش برای مکانیکی
نوشتهٔ بعدی
بررسی دستکش جوشکاری سیم دوز هوبارت

محصولات پیشنهادی

کفش ایمنی مدل A01
حراج!

کفش ایمنی مدل A01

Original price was: ۳۹۰,۰۰۰ تومان.Current price is: ۳۵۰,۰۰۰ تومان.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.