دستکش آرگون

دست ها یکی از اندام های بدن هستند که هنگام کار مخصوصاً کارهای جوشکاری و حرارتی به جهت اینکه بیشتر درگیر هستند، بیشتر دچار آسیب می شوند.

برای محافظت از دست ها در برابر این خطرات و آسیب ها باید از دستکش های مناسب محیط های کاری استفاده شود.

در این بین دستکش هایی که در محیط خشن و پر حرارت مورد استفاده قرار می‌گیرند باید از مواد درجه یک مقاوم ساخته شوند.

در محیط های جوشکاری، برای جوشکاری های معمولی از دستکش های کف چرم پشت برزنت یا دستکش های کف دوبل چرم استفاده می شود اما در کارگاه ها یا مکان هایی که از جوش آرگون استفاده می شود به دستکشی نیاز داریم که بتواند دست ها را از تشعشعات آن در امان نگه دارد.

جنس و کاربرد دستکش آرگون

دستکش آرگون تمام چرم، از چرم طبیعی بز با  دباغی عالی تهیه می شود که شکل می پذیرد و نرم و منعطف است. چرم بز یکی از انواع چرم های طبیعی می باشد.

این محصول با کیفیت عالی و ویژگی های منحصر به فردش راحتی و آزادی عمل بیشتری به کاربران می‌دهد. در قسمت مچ این دستکش بر خلاف دیگر دستکش ها که از مچ بند برزنتی استفاده می شود، از چرم طبیعی استفاده شده است. و در برابر جرقه و شعله فلزات مذاب حاصل از عملیات جوشکاری، برشکاری، لحیم کاری و ریخته گری از دست محافظت می کند. این محصول تولید کشور پاکستان می باشد.

وجود کش در قسمت مچ دست دستکش های آرگون ساق کوتاه سبب می‌شود تا این محصول به صورت کامل فیت دست باشد. کیفیت چرم، نرمی و راحتی و رعایت نکات ریز در دوخت آن سبب می شود تا در بین کاربران محبوبیت خاصی پیدا کند.

زمانی که جنس یک محصول از مواد درجه یک و مقاوم باشد، ماندگاری و دوام آن محصول نیز بالاتر می رود. این دستکش در دو نوع ساق بلند و ساق کوتاه تولید می شود که قسمت ساق در دستکش های آرگون ساق بلند نیز از جنس چرم تهیه می شود تا بتواند از پوست دست و ساق ها محافطت نماید و کارایی لازم را که از آن انتظار می رود، ارائه دهد.

نتیجه گیری

نکات ایمنی ضمن کار از نظر مادی و معنوی بسیار مهم بوده و در فرآیندهای شغلی خطرناک باید به آن توجه شود. کاربران باید بدانند که ضمن اینکه از ساختارهای ایمنی آگاهی پیدا می کنند، باید این آگاهی آموخته را در موقعیت شغلی خود به کار ببندند. دستورالعمل های مرتبط با ایمنی باید بررسی و تحقیق گردد و روش های صحیح انتخاب استفاده و نگهداری وسایل حفاظت فردی نیز باید ذکر شود.

دستکش آرگون با چرم بز یکی از محصولات بسیار مهم در حوزه حفاظت و ایمنی فردی می باشد. این دستکش در جوشکاری، تراش کاری و از این قبیل استفاده می شود.

نوشتهٔ پیشین
دستکش نیتریل چیست؟
نوشتهٔ بعدی
دستکش نیتریل گیلان

محصولات پیشنهادی

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.